MERSİN İL MEM ARGE

Fikir Otobüsü Liseler Arası Girişimcilik ve Yenilikçi Projeler Yarışması Başvuruları Uzatıldı!

Fikir Otobüsü Liseler Arası Girişimcilik ve Yenilikçi Projeler Yarışması Başvuruları Uzatıldı!

Fikir Otobüsü Projesi, TOBB Mersin Genç Girişimciler Kurulu tarafından 2015 yılında hayata geçirilen ve temel amacı bölgede girişimcilik farkındalığının arttırılmasını sağlamak olan uzun soluklu bir projedir. Son altı yılda Mersin Ticaret ve Sanayi Odası, Mersin Üniversitesi, Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Mersin Tarsus Organize Sanayi bölgesi gibi birçok kurumun desteği ve katkısı ile bölgede örnek olabilecek bir iş birliği sergilemiş ve bu süreçte 5000' den fazla girişimci adayı, üniversite öğrencisi ve lise öğrencisi ile temas ederek girişimcilik kültürünün gelişmesine katkı sağlamış ayrıca lise ve meslek liselerine yönelik eğitim ve mentörlük desteği ile gençlerin melek yatırımcı ile buluşmaları sağlanmıştır.

Geçtiğimiz yıl salgın koşullarına rağmen 13 ilçemizden öğrencilerimiz yarışmaya katılmış, 3 Haziran 2021 tarihinde Büyükşehir Belediyesi Amfitiyatro'da gerçekleştirilen yarışmanın büyük finali  Kanal 33'te canlı olarak yayınlanmıştır. Büyük final, Mersin Valisi Sayın Ali İhsan SU, Mersin Milli Eğitim Müdürü Sayın Adem KOCA, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Ayhan KIZILTAN, Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Sabri TEKLİ, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Sayın Osman KİPER, Mersin Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Ahmet ÇAMSARI, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sayın Gülcan KIŞ'ın katılımları ve jüri olarak projeleri değerlendirmeleri ile gerçekleşmiştir. 

Fikir Otobüsü Liselerarası Girişimcilik ve Yenilikçi Projeler yarışmasının 2021 - 2022 Eğitim Öğretim dönemi başvuruları açılmıştır.

Son Başvuru Tarihi: 11 Mart 2022

Derece alan takımlarımıza verilecek ödüller;

  

Derece

Ödül

Birincilik

Dizüstü Bilgisayar

İkincilik

3D Yazıcı

Üçüncülük

Raspberry pi Geliştirme Kartı

 

 

Yarışma şartnamesine ulaşmak için tıklayınız.

Yarışmaya başvurmak için tıklayınız.

 

25-02-202225-02-2022

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Proje Koordinasyon Merkezi GMK Bulvarı Göçmen Kavşağı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 8184

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.